• Gminne Biegi Lompowskie 2019

Dnia 24.05.2019r. odbyły się Gminne Biegi Lompowskie organizowane przez Szkołę Podstawową w Woźnikach.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła uplasowała się na 2 miejscu.

Uczestnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Miejsca na podium zajęli : Gabriel Zok - III, Oliwia Holewik - I, Lena Sowa - II, Szymon Machoń - II, Paulina Kaczmarczyk - I, Nicol Wendzik - II, Nikola Cesarz - III

• DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAMIENICY

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W trakcie przedstawienia uczniowie zaprezentowali program artystyczny oraz prezentacje o potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Mogliśmy również obejrzeć nadesłane przez uczniów zdjęcia o pierwszych oznakach wiosny.

• XV Kiermasz Wielkanocny

W dniu 7 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się 15 Kiermasz Wielkanocny. Poprzedziło go otwarcie długo wyczekiwanego przez uczniów boiska szkolnego. W przygotowania tej uroczystości włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, dyrekcja szkoły, rodzice i nauczyciele.W programie znalazła się część artystyczna składająca się z piosenek, tańców, oraz inscenizacji.Po części artystycznej goście udali się do przygotowanych kawiarenek, gdzie mogli wypić kawę i degustować się pysznym ciastem, upieczonym przez rodziców. Impreza przebiegła w miłej atmosferze i wprowadziła wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

• Drodzy Rodzice

W dniach 8,9,10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kamienicy odbędzie się strajk nauczycieli. Informujemy jednocześnie, że zajecia w przedszkolu oraz lekcje odbedą sie zgodnie z planem.

Zakończenie zajęć w tych dniach o godz.1330

• 27 marca w Wożnikach odbyły się 31 eliminacje regionalne Spotkań z Poezją i Prozą " Wrażliwość na słowa" dla dzieci i młodzieży. Naszą szkołe reprezentowały uczennice: Nicol Wendzik kl. IV, Zuzanna Bula kl V oraz Karolina Wluka kl VII.Gratulujemy uczennicy Zuzannie Buli zajęcia pierwszego miejsca i zakwalifikowania się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Lublińcu.

• Jurajski Konkurs Przedmiotowy

Od 5 marca organizowany jest w naszej szkole I etap Regionalnego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych.

Do drugiego etapu Jurajskiego Konkursu Przedmiotowego

z przyrody dla klas II - III zakwalifikowali się uczniowie :

Słotosz Seweryn, Kita Lena, Urzęniczok Fabian

• 12 marca obchodzony był w naszej szkole Dzień Matematyki, nad którym w tym roku patronat merytoryczny sprawował e-math.pl, natomiast patronat medialny nad konkursem "Matematyka dzika" czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką obioł Animalista.Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki, która może być przyjemna i dawać radość.Obchody święta matematyki w naszej szkole miały charakter konkursów między klasami. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę - gigant, przygotowali plakat zachęcający do zgłębiania wiedzy matematycznej, okrzyk matematyczny, a przedstawiciele poszczególnych klas brali udział w konkurencji " Jeden z ośmiu" oraz "Skojarzenia", jak również mieli możliwość wykazania się znajomścią cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby - ∏(- pi). Przerwy między

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy życzyli

wszystkim Paniom, tym małym i tym dorosłym

aby nigdy nie przejmowały się upływem lat,

zawsze z nadzieją patrzyły w przyszłość

i nigdy nie traciły swojego uroku.

• Półkolonie w ferie zimowe

Półkolonie w ferie zimowe - Obrazek 1Półkolonie w ferie zimowe - Obrazek 2 Półkolonie w ferie zimowe - Obrazek 3

W pierwszym tygodniu ferii zimowych czyli od 11 do 15 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kamienicy zostały zorganizowane półkolonie, w trakcie których uczniowie mogli uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach i wyjazdach. Uczniowie uczyli się nowych umijętności takich jak szycie, taniec czy modelarstwo prowadzone przez specjalistów w tych dziedzinach. Warszaty były wzbogacone o dodatkowe zajęcia z zakresu profilaktyki antynikotynowej i innych uzależnień oraz zajęcia rekreacyjno - ruchowe jako forma spędzania czasu wolnego.

• Wesołych Świąt oraz szczęścia

i pomyślności

w Nowym Roku 2019

życzą uczniowie i pracownicy szkoły