• Dzielmy się z  innymi ! Świąteczna pomoc
          • Dzielmy się z innymi ! Świąteczna pomoc

W Szkole Podstawowej w Kamienicy, w ramach wolontariatu, odbyła się zbiórka artytułów plastycznych dla pacjentów ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla dzieci i młodzieży
            w Rusinowicach. Na apel aktywnie odpowiedziała cała społeczość szkolna. W dniu 12.12.2017r nasi uczniowie zaprezntowali w ośrodku bożonarodzeniowe jasełka, podczas których przekazali dzieciom zerbrane materiały plastyczne. Rodzicom i uczniom szkoły serdecznie dziękujemy za wrażliwe serce dostrzegające potrzebę drugiego człowieka i pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

• W ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia w trakcie przerw uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach ZUMBY co pozwala im w sposób aktywny spędzać czas wolny.

- Obrazek 1

• Pierwsza Pomoc

16 listopada w szkole odbyła się próbna ewakuacja. Przeprowadzona została przez strażaków z OSP w Kamienicy. Potem uczniowie brali aktywny udział w szkoleniu z zakresu zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

• Udział w turnieju tenisa stołowego

7 listopada 2017r uczniowie brali udział w turnieju tenisa stołowego organizowanego przez Szkołę Podstawowa w Kamieńskich Młynach. Szkołę reprezentowali : Aleksandra Machoń, Nikola Cesarz, Bartłomiej Pogorzelski, Oliwier Cesarz, Oskar Cesarz.Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Nikola Cesarz, fakt ten cieszy tym bardziej, że Nikola uczennica klasy czwartej była najmłodszą uczestniczką. W kategori chłopców na pierwszym miejscu, również uplasował się nasz uczeń Oskar Cesarz. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sprzątanie Świata 2017

15 września uczniowie brali udział w akcji " Sprzatania Świata" w ramach której dzieci sprzatały teren wzdłuż drogi, oraz pobliski las. Jak co roku działań nasze działania wspomogło Nadleśnictwo Koszęcin, organizując spotkanie z leśniczym i myśliwym. Uczniowie poznali bliżej roślinność naszych lasów, a także zwyczaje zwierząt i ptaków w nich mieszkających. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy przyrodniczej z nagrodami ufundowanymi przez nadleśnictwo, oraz poczęstunkiem.

• W KRĘGU BAŚNI I LEGEND POLSKICH

Dnia 24.04.2017r. trzech uczniów naszej szkoły - Nadia Stanik, Julia Cogiel, Kacper Płaszczymąka, brało udział w konkursie czytelniczym pt. "W kręgu baśni i legend polskich" organizowanym przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Woźnikach. Uczennica klasy III Julia Cogiel zdobyła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

• DZIEŃ ZIEMI

Dnia 24 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. To idealna okazja, aby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne. Tego dnia wszyscy przedszkolacy oraz uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy II i V przedstawili krótki program o tematyce ekologicznej.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

Jak co roku, już od trzynastu lat w Niedzielę Palmową w Szkole Podstawowej im. Powstanców Śląskich w Kamienicy odbył się Kiermasz Wielkanocny. Poprzedziły go przygotowania, w które włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, dyrekcja szkoły, rodzice i nauczyciele.

• WYCIECZKA KLAS I-III

20 marca 2017 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy, gdzie na początku w Klubie Politechnik mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pod tytułem "Polak mały" w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES. Następnie po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Zapałek, gdzie mieli możliwość jego zwiedzenia, a także zapoznania się z etapami produkcji zapałek. Zwiedzający mogli zobaczyć dokumenty, dotyczące powstania fabryki zapałek, etykiety zapałczane oraz wystawę rzeźb powstałych z jednej zapałki. Zainteresowanie wzbudził film dokumentalny, który ukazywał pożar w 1913 roku fabryki zapałek.

• Wycieczka do Katowic

Dnia 14 marca 2014 r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Katowic, gdzie mieli możliwość uczestnictwa w zajeciach edukacyjnych w Planetarium w Chorzowie, oraz w lekcji wychowania fizycznego w Parku Trampolin w Katowicach.

• KAPITAN PLUSK NA WYSPACH PRZYJAZNYCH

9 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedził Kapitan Plusk, który zabrał uczniów w podróż na Wyspy Przyjazne. Była to opowieść o żeglarzu, który podróżował przez bajkowy świat w poszukiwaniu przyjaźni. Podróż ta była okazją do poruszenia i przekazania wielu ważnych dla dzieci problemów. Dzięki przygodom bohatera uczniowie dowiedzieli się jak wiele zależy od każdego z nas i naszego życzliwego stosunku do świata. Można było sobie uświadomić jak ważna jest przyjaźń oraz to, że oznacza ona również bezinteresowną pomoc i współczucie. Przedstawienie przemówiło do dzieci wielobarwną scenografią, żywą akcją i zabawnym tekstem.

• DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

15 lutego 2017 roku odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, w którym udział wzięli przedszkolacy oraz uczniowie szkoły. Zajęcia te były bardzo interesujące, z dużym zaangażowabiem oglądane przez uczestników. Każdy z nich miał możliwość wykonania doświadczenia.

DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE - Obrazek 1

Więcej zdjęć w naszej Galerii smiley

Czwartek 16.05.2024