Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego polegającego na zilustrowaniu fragmentu książki Aleksandry Chmielewskiej pt. "Leo i Nela. Niepełnosprawność ruchowa" cz. VI.
Wyróżnieni zostali: Bartłomiej Walenta, Maja Sojka, Aleksandra Urzęniczok, Martyna Kot, Błażej Olszewski, Jakub Irek, Natalia Brzozowska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego
- 4
10 marca 2021 roku uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w szkolnych eliminacjach do XXXII Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”. Do etapu szkolnego przystąpiło 9 uczniów. Spośród nich wytypowano 3 laureatki, które zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w kolejnych etapach konkursu.
1 miejsce - Paulina Holewik, Magdalena Maszczyk, Łucja Pawlicka2 miejsce - Paulina Zdrzałek, Szymon Urzeniczok, Łukasz Idzik, Julia Dylla
3 miejsce - Fabian Ślęzok, Olaf Prauza
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
#lekcjaHIGIENY
W dniach 19-23 luty 2021 roku uczniowie klas 1-3 brali aktywny udział w przeprowadzonej #lekcjiHIGIENY. Podczas realizacji zajęć uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat zapobiegania chorobom wirusowym, rozwiązywali krzyżówki, kolorowali kolorowanki, uczestniczyli w instruktażu połączonego z pokazem skutecznego mycia rąk oraz zakładania i zdejmowania maseczki ochronnej. Dodatkowo uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę podczas mycia rąk w praktyce. Zwieńczeniem akcji było opracowanie kodeksu zasad wirusoochrony i zaprezentowanie go w postaci gazetki szkolnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony dzieci.
15
Rozstrzygnięcie konkursu "Matematyczna kartka walentynkowa"
Klasa I
Wyróżnienia: Bartłomiej Walenta, Błażej Olszewski, Jakub Irek i Anna Klyta
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wynikach tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Najważniejsze informacje
- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
- W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
- W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
- Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
- Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
- W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
- Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
TABELA - terminy rekrutacji do szkół w roku szkolnym 2021/2021
Podstawa prawna
Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz. U. poz. 493 ze zm.)
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Wojewódzka Akcja Informacyjno-Edukacyjna pt. „Wirusoochrona”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówce poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Ponadto zostaną zachęceni do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez wychowawców klas I-III.
Światowy Dzień Kota
17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. W tym dniu uczniów młodszych klas odwiedzili niesamowici goście w asyście pani Katarzyny Churas pochodzący z jej Domowej Hodowli Kotów Brytyjskich „Słodkie Kotki”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami opieki i pielęgnacji kotów oraz chwilę na zabawę z milusińskimi.
Zabawa karnawałowa w klasach I-III
We wtorek 10 lutego br. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci z klas I-III z niecierpliwością wyczekiwały tego niezwykłego wydarzenia, by dać upust swej energii oraz pozytywnym emocjom. Od rana w szkole robiło się gwarno, zewsząd można było usłyszeć radosne okrzyki, a na buziach uczniów malowały się piękne uśmiechy. Z każdą chwilą na szkolnym korytarzu przybywało ciekawych, bajkowych postaci. Kiedy na sali rozbrzmiała skoczna muzyka, wszystkie dzieci oddały się pląsom i tańcom. Podczas szkolnego balu nie zabrakło również ciekawych zabaw o które zatroszczyły się panie wychowawczynie.
14
KONKURS !!!
KONKURS
Życzenia świąteczne
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie
oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku 2021
życzą pracownicy Szkoły Podstawowej
w Kamienicy
Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty
Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych prac znalazły się kartki naszych uczennic, które zdobyły wyróżnienie. W kategorii klas I-IV wyróżnienie otrzymała Kamila Płaszczymąka (kl. 2), natomiast wyróżnienie w kategoriI klas V-VIII zdobyła Nicole Wendzik (kl. 6). 19 grudnia 2020 roku na świątecznym Łana Skwerze laureatkom konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową pan burmistrz Michał Aloszko wręczył dyplomy. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kolędowanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Kamienicy
Czekamy na Ciebie Mikołaju !!!
Dzień Pluszowego Misia
25 Listopada 2020r.
Światowy Dzień Pluszowego Misia3
Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów
PASOWANIE NA UCZNIA I CZYTELNIKA
Międzynarodowy projekt e-Twinning z ponad 50 szkołami z całej Europy.
Uczniowie klasy VI biorą udział w roku szkolnym 2020/2021 w projekcie międzynarodowym komunikacji on-line w ramach programu eTwinning z ponad 50 szkołami z całej Europy. Projekt nosi tytuł L@nguages 4@ll! czyli Języki obce dla wszystkich i ma celu opracowanie ciekawych i prostych zajęć, które zmotywują uczniów do doskonalenia umiejętności w zakresie języków obcych i technologii informacyjno - komunikacyjnych poprzez wspólne i zabawne zajęcia. Jednym z zdań projektowych było nagranie filmiku z pozdrowieniami w różnych językach wszystkich szkół partnerskich.
Zarządzenie !!!
ZARZĄDZENIE Nr 9/2020/2021
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śl. w Kamienicy
z dnia 25 października 2020r.
w sprawie: częściowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej
im. Powstańców Śląskich w kamienicy od dnia 26.10.2020r.
Na podstawie § 1 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenia MEN z dn. 23.10.2020r. zarządzam co następuję.
§1.
W związku z funkcjonowaniem szkoły w strefie „czerwonej ” wprowadzam z dniem 26.10.2020r., na czas do niedzieli 8.11.2020r. częściowe ograniczenie funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Kamienicy kl. IV-VIII – nauczanie zdalne.
§2.
Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:
- Od 26 października br. w klasach I - III szkoły podstawowej i oddziały przedszkolne są prowadzone w szkole, zgodnie z planem lekcji nauczanie stacjonarne.
- Klasy IV-VIII odbywają zajęcia w formie zdalnej (nauka na odległość);
- uczniów ,pracowników rodziców przychodzących do szkoły obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa;
- lekcja online trwa 30 minut + 15 minut nauczyciel jest do dyspozycji uczniów (pytania, konsultacje itp.)
- nauczyciele mogą pracować w domu albo pozostają w budynku szkolnym i za pomocą szkolnego łącza internetowego prowadzone są zajęcia zdalne, dotyczy to nauczycieli którzy pracują tylko w klasach V-VIII
- frekwencję na lekcjach w czasie zdalnego nauczania zapisujemy
w e- dzienniku jako Z – zdalne obecny lub N- zdalne nieobecny. - prowadzone będą również wszystkie dotychczasowe zajęcia z zakresu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej tj. terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rewalidacyjne w formie on line, dotyczy to też kółek z EFS-u
§3.
Zobowiązuję nauczycieli do przeanalizowania programów nauczania i ewentualnej ich modyfikacji w sposób umożliwiających realizację w zdalnym nauczaniu. Opracowanie pisemne proponowanych zmian należy przedstawić do uzgodnienia z dyrektorem szkoły. Sugeruję, by treści najłatwiejsze i możliwe do opanowania przez uczniów w formie zdalnej nauki były uwzględnianie w pierwszej kolejności.
§4.
Polecam nauczycielom wprowadzenie zmian w przedmiotowych systemach oceniania (wymaganiach edukacyjnych) w zakresie:
- wskazanie form pracy ucznia podlegających ocenianiu w pracy zdalnej;
- sposobu komunikowania uczniom i rodzicom informacji o osiągnięciach uczniów
§5
Wprowadzam „ Regulaminu organizacji pracy Szkoły Podstawowej w systemie zdalnym”, który będzie obowiązywał od dnia 26 października 2020r. Regulamin stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.
§6
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26.10.2020r.
Regulamin organizacji pracy szkoły w systemie zdalnym
od dnia 26 października 2020r.
§ 1.
Postanowienia ogólne
1. Regulamin organizacji pracy w systemie zdalnej określa formy i sposób realizacji procesu
dydaktyczno-wychowawczego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Kamienicy w okresie częściowego ograniczenia jej funkcjonowania ze względu na zwiększone ryzyko zagrożenia uczniów i pracowników zakażeniem Covid-19.
2. Czas ograniczenia funkcjonowania szkoły jest oznaczony. W przypadku ustąpienia
zagrożenia zdrowia uczniów i pracowników zarządzenie Dyrektora z dnia 25 października
2020 traci moc.
3. Regulamin obowiązuje całą społeczność szkolną i wszystkich pracowników zatrudnionych
w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Kamienicy. Za organizację realizacji zadań szkoły, w tym zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły odpowiada Dyrektor
§ 2.
Zasady organizacji pracy szkoły w okresie od 26 października 2020 roku organizacja procesu
dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego wygląda następująco:
a) Klasy I - III pracuję stacjonarnie ;
b) Klasy IV- VIII pracują zdalnie;
c) Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji;
d) Uczeń ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach on-ile z włączoną kamerą;
e) Praca świetlicy pozostaje bez zmian;
f) Uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje
reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa;
g) Uczniowie odbywający naukę na odległość mają prawo do korzystania z pomocy
psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej -telefonicznej .
§ 3
Nauczanie zdalne i zasady jego prowadzenia
1. W okresie częściowego czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły wprowadza się
formę kształcenia na odległość.
2. Podstawową platformą komunikacyjną nauczycieli z uczniami i rodzicami jest e- dziennik
Vulcan , Skype oraz będzie aplikacja MC Teams
3. Szkoła realizując kształcenie na odległość wykorzystuje również inne platformy
internetowe, m.in: www.epodreczniki.pl www.gov.pl/zdalnelekcje www.cke.gov.pl
4. Nauczyciele na w/w platformie mogą:
a) prowadzić lekcje online;
b) zamieszczać i wykorzystywać nagrania z przygotowanymi materiałami
edukacyjnymi, nagraną lekcją;
c) zamieszczać i wykorzystywać prezentacje;
d) zamieszczać i wykorzystywać linki do innych stron internetowych z materiałami
edukacyjnymi;
e) zamieszczać i wykorzystywać zadania, ćwiczenia, karty pracy do wykonania dla
ucznia.
7. Do zajęć prowadzonych przez nauczyciela bezpośrednio z uczniami z wykorzystaniem
metod i technik kształcenia na odległość zalicza się:
a) prowadzenie zajęć online;
b) rozmowy telefoniczne z uczniami;
c) rozmowy z uczniami na czacie tekstowym, na forum dyskusyjnym;
d) prowadzenie wideokonferencji/ webinariów i innych form komunikowania się
online;
e) prowadzenie korespondencji mailowej lub za pośrednictwem innych dostępnych
form komunikowania się na odległość;
8. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność
nauczyciela i ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych, ale także
bez ich użycia (przygotowanie zleconych prac) ;
9. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane
w szczególności:
a) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę
informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicami;
b) przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela,
potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającym podstawę do
oceny pracy ucznia;
c) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich
realizacji przez ucznia w domu.
10. Zasady przekazywania uczniowi materiałów edukacyjnych w przypadku, gdy uczeń nie
ma dostępu do odpowiedniej platformy w związku z chwilowym ograniczonym lub
całkowitym brakiem dostępu do Internetu:
a) każdy wychowawca klasy dokonuje sprawdzenia dostępności uczniów do narzędzi
wykorzystywanych w edukacji zdalnej (laptop, zestaw komputerowy, tablet, telefon)
oraz przekazuje zgromadzone informacje nauczycielom
b) w przypadku, kiedy uczeń nie ma dostępu, wychowawca informuje o tym fakcie
nauczycieli uczących w danej klasie, którzy są zobowiązani do przesłania materiałów przez e-dziennik
11. Dla uczniów, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość ze względu na brak komputera, Internetu lub warunki domowe zorganizowana będzie na terenie szkoły „Stacja zdalnego nauczania
12. Ponadto rodzice ucznia nieposiadającego sprzętu do zdalnej nauki mają prawo wystąpić o jego użyczenie na zasadach określonych przez dyrektora szkoły.
§ 4.
Formy współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowanie przez niego współpracy z
uczniami i rodzicami.
1. Współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami koordynuje Dyrektor szkoły.
2. Problemy zgłaszane nauczycielom przez uczniów i rodziców w trybie pilnym mają być
przekazywane Dyrektorowi szkoły.
3. Nauczyciel zobowiązany jest do regularnego odczytywania wiadomości wysyłanych przez
Dyrektora poprzez e-dziennik, maila, wiadomość sms oraz poprzez komunikatory internetowe i w razie potrzeby bezzwłoczne udzielenia odpowiedzi na informacje.
4. Rady Pedagogiczne są przeprowadzane w miarę możliwości i w zależności od
podejmowanej tematyki w formie zdalnej.
5. Wychowawca czuwa nad prawidłową dostępnością uczniów do zamieszczanych przez
nauczycieli materiałów i utrzymuje stały kontakt z uczniami i rodzicami ze swojej klasy. O
każdym zgłaszanym przez rodziców i uczniów problemie powinien bezzwłocznie zawiadomić
Dyrektora szkoły.
§ 5.
Zasady ustalania tygodniowego zakresu treści nauczania w poszczególnych oddziałach.
1. Dobór treści kształcenia należy dokonywać do ustalonego tygodniowego rozkładu lekcji w
poszczególnych klasach oraz z uwzględnieniem przedłożonych przez nauczycieli zmian w
programach nauczania.
2. Nauczyciel planując treści nauczania jest obowiązany uwzględnić możliwości
psychofizyczne uczniów w podejmowaniu wysiłku, warunki rodzinne dziecka, zróżnicowanie
zajęć w danym dniu, łączenie naprzemienne kształcenia z użyciem monitorów i bez ich
użycia, ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
3. Zakres dobranych treści e-lekcji ma uwzględniać czas jej trwania do 30 minut.
Pozostała część jednostki dydaktycznej przewidziana jest na konsultacje indywidualne z
uczniami i dodatkowe wyjaśnienia.
4. Terminy wykonania zadań nie mogą być zbyt krótkie. Wiadomości i zadania od jednego
nauczyciela (z jednego przedmiotu) powinny być przekazywane z zachowaniem
równomiernego obciążenia ucznia w korelacji z innymi otrzymywanymi zadaniami z
pozostałych przedmiotów.
5. Zaleca się, aby instrukcje dla uczniów były proste i jasne, nieprzeładowane treściami
nieistotnymi.
6. W komunikacji należy pamiętać o zachowaniu właściwego dystansu w relacjach uczeń- nauczyciel. Prowadzona korespondencja może stanowić część dokumentacji przebiegu nauczania.
§ 6.
Ocenianie uczniów w nauczaniu na odległość
1. Ocenianie bieżące polega na wystawieniu oceny zgodnie z przyjętą skalą stopni w szkole, z uwzględnieniem w szczególności: co uczeń zrobił dobrze, co wymaga poprawy, a także wysiłku wkładanego w wykonanie zadania przez ucznia za:
a) odpowiedzi ustne w czasie zajęć on-line lub w trakcie rozmów telefonicznych;
b) wypowiedzi uczniów na czacie tekstowym, na forum dyskusyjnym;
c) wypowiedzi uczniów w czasie komunikowania się on-line;
d) wykonanych w domu zadań zleconych przez nauczyciela, przesłanych mailem lub
inną drogą elektroniczną, np. w formie projektu, prezentacji, plakatu, karty pracy;
e) testy on-line udostępnione na wybranej platformie.
2. Prace wykonywane przez uczniów dostosowane są do indywidualnych potrzeb
rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia.
3. Prace zadawane uczniom do samodzielnego wykonania w domu, które podlegają ocenie,
uwzględniają warunki techniczne, takie jak dostęp ucznia do Internetu oraz jego jakość,
urządzenia dostępne do zdalnej nauki oraz liczbę osób, które oprócz ucznia z nich korzystają.
4. W okresie zdalnej nauki dopuszcza się przeprowadzenie prac klasowych, sprawdzianów
czy kartkówek zgodnie z obowiązującymi zasadami.
5. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie mogą mieć wpływu czynniki związane
z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i do Internetu.
6. Jeśli uczeń nie jest w stanie wykonać poleceń nauczyciela w systemie nauczania zdalnego
ze względu na ograniczony dostęp do sprzętu komputerowego i do Internetu, nauczyciel ma
umożliwić mu wykonanie tych zadań w alternatywny sposób – tj. za pomocą sms lub w wersji papierowej.
7. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie może mieć wpływu poziom jego
kompetencji cyfrowych. Nauczyciel ma obowiązek wziąć pod uwagę zróżnicowany poziom
umiejętności obsługi narzędzi informatycznych i dostosować poziom trudności wybranego
zadania oraz czas jego wykonania do możliwości psychofizycznych ucznia.
8. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły przy ustalaniu oceny
zachowania ucznia bierze się pod uwagę jego aktywność w nauczaniu zdalnym.
9. Rodzice oraz uczniowie będą informowani o postępach ucznia w nauce, a także
uzyskanych ocenach za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacje mogą być
przekazywane także za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicem, dostępnych form
porozumiewania się na odległość.
§ 7.
Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania
1. Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania odbywa się poprzez systematyczne
rejestrowanie odbytych zajęć w dzienniku elektronicznym.
2. Odnotowywanie frekwencji uczniów odbywa się w sposób tradycyjny w e-dzienniku ( Z –zdalne obecny, N- zdalne nieobecny).
§ 8.
Współpraca z rodzicami i formy wsparcia rodziców.
1. Rodzic / prawny opiekun dziecka ma obowiązek stałego kontaktu z nauczycielem w razie
pojawiających się trudności w nauce lub innych przyczyn nieaktywności ucznia w procesie
dydaktycznym (brak logowania, brak aktywności w odrabianiu zadań domowych, brak
odpowiedzi na maile nauczycieli, itp.).
2. Rodzice uczniów (zwłaszcza niepełnoletnich) czuwają nad prawidłową pracą dziecka w
domu i terminami przesyłania nauczycielowi wykonanych zadań w czasie wskazanym przez
nauczyciela.
3. Nauczyciel informuje uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce oraz uzyskanych
przez niego ocenach w dzienniku elektronicznym.
4. Każdy nauczyciel prowadzi z rodzicami konsultacje dotyczące postępów ucznia (min. 1 raz
w tygodniu). O formie i terminie nauczyciel informuje rodziców uczniów przez dziennik
elektroniczny lub w innej dogodnej dla obu stron formie.
5. Wychowawcy klas, w porozumieniu z rodzicami uczniów są odpowiedzialni za udzielanie uczniom pomocy pedagogiczno–psychologicznej zgodnie z obowiązującym prawem.
6. Wszyscy nauczyciele dostosowują wymagania do potrzeb uczniów objętych w roku
szkolnym 2020/2021 pomocą pedagogiczno–psychologiczną, zgodnie z zaleceniami poradni
psychologiczno-pedagogicznej.
7. Rodzice/ prawni opiekunowie wspomagają swoje dzieci w nauce zdalnej przez czuwanie
nad prawidłowością odrabiania prac domowych, wykonywania zadań przez dzieci, kontakty z
nauczycielami.
§ 9.
Postanowienia końcowe
1. Niniejszy dokument stanowi informację dla nauczycieli, uczniów i rodziców o zasadach
nauczania na odległość).
2. Wychowawcy klas przekazują informację rodzicom i uczniom o zamieszczonym
niniejszym dokumencie na stronie internetowej szkoły. Na godzinach wychowawczych
wychowawcy dokładnie przedstawiają dokument.
3. Dyrektor szkoły wprowadza zarządzeniem niniejszy regulamin pracy szkoły, zobowiązuje
nauczycieli do zapoznania się i przestrzegania.
4. Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania zajęć lekcyjnych, konsultacji i spotkań
prowadzonych w ramach kształcenia online.
5. Zobowiązuje się uczestników zdalnego nauczania do przestrzegania etykiety językowej i
zachowanie kultury w komunikacji z nauczycielami.
6. Wszelkie uwagi, wnioski o organizacji i przebiegu zdalnego nauczania kierować należy z
zachowaniem drogi służbowej.
7. W sprawach administracyjnych (wydawanie zaświadczeń, legitymacji, użyczenie sprzętu
komputerowego, itp.) należy kontaktować się elektronicznie lub telefonicznie z sekretariatem
szkoły.
10 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ DRZEWA
Uczniowie klas młodszych w ramach kółka przyrodniczego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadzMy i posadź własne drzewko! Wykonali prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo” i posadzili drzewka, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Koszęcin.
Powstańcy Śląscy - Patron Naszej Szkoły
W tym roku wspominamy naszego patrona w nieco inny sposób .
Uczniowie klas VI i VII w ramach zajęć z edukacji regionalnej przygotowali prace poświęcone patronowi naszej szkoły, a klasy V i VI na lekcjach muzyki zapoznały się z utworami o tematyce związanej z powstaniami.
Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów, prezentacji poświęconej powstaniom śląskim i wysłuchania piosenek.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności